Fırın Kapakları

0
5871
fırın kapakları kalite

Kara fırınlarınız için;

Fırın kapakları istediğiniz ölçüde ve istediğiniz tasarımda fırın kapakları imal ediyoruz. Sağlamlık ve kaliteyi ön planda tutan Ömer Usta yılların tecrübesiyle fırın kapakları imal etmeye devam ediyor.

Fırın kapağı , gıda sektöründe var olan fırın kültürünün değişmezi olan fırının en önemli aracı olarak adlandırabiliriz fırın kapakları nı. Ömer Usta fırın ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü araç gereç ve malzeme imkanı sağlar. Fırın kapağı da bu araçlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu çerçevede usta ve uzman çalışan ekibimiz ile siz kıymetli müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktan onur duyarız. Fırının yalıtımı kadar mühim bir konuya değineceğiz. Fırın kapağı çok önemlidir. Fırının dışındaki sıcaklık ile fırının içindeki ısı arasındaki geçişin kontrollü olmasını sağlar. Fırın kapağının kullanımı ürünün kalitesi kadar iş güvenliği açısından da önem arz eder. Fırıncının ekmeğini fırına verip izlediği andır fırına hamuru koyup arkasından fırın kapağını kapatmak. Ateşin sıcaklık derecesi yakılan yakıtın hangi çeşit olduğu da çok önemlidir. Ardından kürekle hamurun durumunu takip etmek ayrı bir heyecandır esasında. Fırındaki gıdalara dışarıdan herhangi bir yabancı cismin girmesini engelleyen araç yine fırın kapağıdır.

Fırın kapakları

Fırının haricinde kalan hamurlarında çok sıcak ile temas olmasını engellemeliyiz. Bunu da ancak ve ancak fırın kapağının yardımı ile yapabiliriz. Taş fırın ve kara fırın kapağı sadece bu görevleri yapmaz. Evimizde olan elektrikli fırınların ön tarafında olan mekanizma yani Fırın kapağı aynı işi yapar. Genelde bayanların şikayetçi olduğu mevzudur belkide fırın temizliği veya Fırın kapakları temizliği. Ama her türlü işin kolaylığı olduğu gibi bu işte de kolaylıklar vardır. Verilen hizmetin farkında olan şirketler ile hangi hizmete ihtiyacı olduğunu bilen müşteri Fırın kapakları temizliğinin de kolayca hakkından gelecektir.

Fırına ekmeğin ve başka hamur işlerinin katılıp aldığı kapaktır. Kara fırın ‘da yeni düzen olan bu kapak açılır kapak üzerindeki cam yardımıyla fırının içini kolaylıkla görmemize olanak sağlar, çalışma prensibi ana gövde üstünde kol sistemi ile iş görür ve alt kapak açılarak çalışır. Gereçler tamamıyla pik dökümden yapılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here