Doğalgazlı Seyyar Fırın ve Montaj

0
4586

Doğalgazlı Seyyar Fırın

Doğalgazlı seyyar fırın hem az yer kaplar hemde iş yerinizin dumansız çalışmasını sağlamak için bire birdir. Fırınımızın seyyar olması da taşınma ve dekorasyon değişikliklerinde size büyük ölçüde zaman kazandırır ve iş gücünde kolaylık ve kullanışlılık sağlar. Konya da yetişen Ömer Ustamız, Kara fırın doğalgaz dönüşümü nü de yapmaktadır. Kara fırın doğalgaz dönüşümü sayesinde yakıttan önemli derecede tasarruf edeceksiniz.

Kara Fırın Tanım

Kara fırın yada odunlu fırın diye isimlendirilen fırınlar, 4-6 m uzunluk ebatı ve 3-5 m genişliklerde farklılık gösteren zemini elips, tavanı kubbeli ve tavanın zeminden yüksekliği ortalama 1 m olan yanmaz tuğladan örülmüş pişirme fırınlarıdır.

Nasıl Çalışır?

Fırın lazım olan pişirme sıcaklığına gelene kadar (vasati 280–300 c) ısıtılır ve brülör kapatılır. Fırın Kapakları kapatıldıktan vasati beş – on dakikanın ardından pişirmeye başlanır. Doğalgazlı seyyar Fırın ın ısıtma işlemi ortalama iki saat kadar sürdürülür, fırının içerisinin boşaltılmasının ardından brülör yine alevlenerek Doğalgazlı seyyar Fırın pişirme ısısına ulaşıncaya dek ısıtılır.

Kara Fırınlarda Doğalgazlı Seyyar Fırın Kullanımı

Bu maksat için üretilen brülörler; Türk Standartları Enstitüsü nce kabul edilen international standartlara ve Türk Standartları Enstitüsü Kurumu yada TSE sertifikasına malik olmadığından dolayı, alakalı standarda uyan özel imal edilen brülör, bu brülörün kullanılacağı Doğalgazlı Seyyar Fırın, kara fırın ve taşfırın içinde meydana gelen atık gazın dışarı atılmasında kullanılacak olan baca sistemi için  “TSE Özel İnceleme Raporu” verilerek Özel İnceleme Raporu Verilmesi Talimatına uygun olarak Proje Onay ve Tesisat Kontrol işlemi yapılmalıdır.

 

Kara Fırın ve Lahmacun Fırınlarında Brülör Montajı

  • Brülör, fırına rijit şeklinde bağlanabilecek bir yapısı olmalı ve kapak plakasının kalınlık ölçüsü en az 10 mili metre olması gereklidir.
  • Brülörün geçerli bir nedenle çıkarılması durumunda, brülörü kapatıp gazın gidişini kapatabilen bir düzenek gereklidir.
  • Yanma odası üstünde ateş gözleme camı bulunması gerekir, ateşin şekli ve biçimi buradan tam olarak izlenebilmesi gerekir.
  • Brülör; Doğalgazlı Seyyar Fırın içi ısıya ve rutubete mukavemetli malzemelerden üretilmeli ve fırın içi ısısının yalıtılabilmesi için gereken önlemlerin alınması önemle tavsiye edilir.

 

Doğalgazlı Seyyar Fırın Doğalgazlı Seyyar Fırın 1  Doğalgazlı Seyyar Fırın 2  Doğalgazlı Seyyar Fırın 3 Doğalgazlı Seyyar Fırın 4Doğalgazlı Seyyar Fırın 5 Doğalgazlı Seyyar Fırın 6 Doğalgazlı Seyyar Fırın 7 Doğalgazlı Seyyar Fırın 8 Doğalgazlı Seyyar Fırın 9Doğalgazlı Seyyar Fırın 10  Doğalgazlı Seyyar Fırın 11

Doğalgazlı Seyyar Fırın 12 13

https://tasfirinomerusta.com/odunlu-seyyar-firin/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here